top of page

Zobacz także:

Mycie ciała

Mycie ciała osoby bliskiej jest krępującą sytuacją dla obydwu stron, dlatego należy zadbać o intymność i przyjazną atmosferę.

https://damy-rade.info/

Zmiana pieluchomajtek

Zmiana pieluchomajtek u osoby dorosłej. Czy wiesz jak ważny jest prawidłowy dobór rozmiaru i rodzaju pieluchy? Żeby uniknąć wycieków i zapewnić komfort choremu. Jak założyć pieluchę? Jak zrobić to bezpiecznie dla siebie i dla chorego? Jak ułatwić sobie pracę? Na te pytania odpowie nasz ekspert.

https://damy-rade.info/

Mycie głowy

Mycie włosów - z pozoru prosta czynność, staje się ogromnie trudna jeśli musisz umyć głowę osobie, która jest przewlekle chora i stale przebywa w łóżku. Jakimi akcesoriami możesz ułatwić sobie to zadanie? Jak można umyć włosy osobie leżącej przy użyciu basenika pneumatycznego ?

https://damy-rade.info/

Mycie okolic intymnych

Czy zawsze przy zmianie pieluchomajtek trzeba używać miski z wodą? Czy można używać produktów bez wody? Nawet bardzo zabrudzoną skórę można oczyścić i umyć nie używając wody. Można zastosować środki, które zniwelują nieprzyjemny zapach moczu i kału oraz zabezpieczą skórę przed podrażnieniami. Np. pianka. Częste stosowanie wody z mydłem można podrażniać skórę, dlatego jest to lepsze rozwiązanie przy zmianie pieluchy.

https://damy-rade.info/

Podmywanie

Mycie okolic intymnych wodą jest częścią codziennej toalety ciała. Jak podmyć okolice intymne osobie przewlekle chorej przebywającej w łóżku? Jak ważne jest zabezpieczanie okolic intymnych przed wystąpieniem odparzeń i odleżyn. Jakie produkty należy używać, żeby zachować PH skóry? Na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę ?

https://damy-rade.info/

Worki stomijne - sprzęt jednoczęściowy

Stomia jest chirurgicznie wytworzonym połączeniem części jelita z powierzchnią ciała. 
Najczęściej jest konsekwencją występowania nowotworu jelita grubego, chorób zapalnych, polipowatości jelita grubego czy choroby Leśniowskiego-Crohna.

https://stomalife.pl/czym-jest-stomia/

Zdejmowanie i utylizacja worków stomijnych

https://stomalife.pl/czym-jest-stomia/

bottom of page